Yamaç Paraşütü Blog

Uçmakdere Renkleri Blog Sayfamız ile Yamaç Paraşütü Hakkında Herşey

Yamaç paraşütü

Aktif Pilotaj

     Yamaç paraşütü sporunda aktif pilotaj büyük bir öneme sahiptir. Aktif pilotaj, pilotun çeşitli acil durumları hissederek hızlı ve erken müdahale etme tekniklerini içerir. Bu sayede pilot beklenmedik durumlarla karşılaşıldığında hızlı ve etkili bir şekilde tepki kabiliyeti ile güvenlik sağlayabilir.

      Aktif pilotaj, yamaç paraşütü pilotlarının deneyimi, yeteneği ve bilgi birikimlerini kullanarak, uçuşlarını kontrol altında tutmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, paraşütle atlarken aktif pilotajın arttırılması, göz ardı etmemek ve bu beceriyi geliştirmete çaba harcamak gerekmektedir. Sonuç olarak, paraşütteki aktif pilotaj, acil durumlarda görünme ve hızlı müdahale etme becerisini içeren önemli bir faktördür.

Aktif pilotaj nasıl geliştirilir.

   Yamaç paraşütünde aktif pilotaj teorik eğitim sıv egitimi yer çalışması ve farklı coğrafyalarda yapılan uzun uçuşlar ile geliştirilebilir. 

   Aktif pilotaj 

   Kanat stol spin veya derin stola girmeden önce durumu hissedilerek gerekli fren azaltılır gerekiyorsa speed basılır.

   Kanat asimetrik kapanacaksa veya  önden kapanacaksa durum hissedilip gerekli fren gerektigi kadar artırılır.

  Aşağıya aktif pilotajın mantığını anlıyabileceğiniz 2 eğitim videosu bırakıyorum. aktif pilotaj hakkında daha fazla eğitime ihtiyacınız var ise bizimle iletişime geçerek eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Aktif Pilotaj Egitimi

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Geri Dön