Uçmakdere Renkleri Blog Sayfamız ile Yamaç Paraşütü Hakkında Herşey

blog details

Yamaç Paraşütü

YAMAÇ PARAŞÜTÜ NEDİR.? NASIL YAPILIR.?

İlk uçuş deneyiminizi yaşayacaksınız ve yamaç paraşütü nedir nasıl yapılır merak ediyorsunuz. Bu yazımızda her detayını anlatacağız.

Tandem uçuşlarda bir pilot ve bir yolcu uçabilir 3 kişi 1 paraşüt ile uçamaz. Ortalama 42 metre kare paraşütlerimiz in maksimum uçuş agırlıgı 220 kilodur. Tabi ki çok daha fazla yükü taşıyabilecek dayanımda üretiliyorlar.

Aslında tandem uçuşlarda sizin yapmanız gereken bir kaç adımdan fazlası değil. Bütün kontroller sizi uçuran pilotta oluyor.

Kalkış alanına geldiğinizde pilotunuz havada size koltuk görevini üstelenecek olan harnessi kuşandırıp emniyet bağlantılarını yapacaktır.  

Kendi harnesinide kuşandıktan sonra paraşütünü pistte uygun bir yere serip açarak paraşüte bağlantılarınızı yapacaktır. Kalkış brifinginide verdikten sonra, uygun rüzgarı hissetmesi ile yürümenizi veya koşmanızı isteyecektir. Bu esnada heyecanlanıp kendinizi yere atmayın veya koşuyu yavaşlatmayın. Pilotunuz Yürü dediğinde kendinizden emin bir şekilde yürüyün koş dediğinde koşun.

Koşu esnasında ayaklarınız yerden kesildi diye kendinizi salmayın. Paraşüt anlık olarak sizi havalandırıp tekrar koşmanızı gerektirecek şekilde yere bırakabilir. Sonrası mı havadasınız, harness koltuğa iyice yerleştikten sonra manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Hazırlık ve kalış aşamasındaki gerginliğiniz heyecanınız korkunuz azalacak ve uçuşun tadını çıkaracaksınız. Paraşütü kullanmak istiyorsanız pilotunuza söyleyin. Eger hava şartları uygun ise size kullandıracaktır. Akrobasi ile azalan adrenalin seviyenizi yükseltebilir G kuvveti deneyimi yaşayabilir siniz pilotunuza söyleyin.

İniş deniz kenarında bulunan iniş alanına yapılıyor. İniş çok daha kolay pilotunuz havada anlatacaktır. Detaylandırma gereği bile duymuyorum. Yapacagınız şey pilottan komut geldiğinde ayağa kalmak ve gerekiyorsa bir kaç adım koşmak veya yürümek.

share

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Geri Dön