Uçmakdere Renkleri Blog Sayfamız ile Yamaç Paraşütü Hakkında Herşey

Yamaç Paraşütü Blog

ormanlı yamaç paraşütü fiyatları

Yamaç Paraşütü Uçuş Süreleri Nedir.?

Uçmakderede yamaç paraşütü ile uçuş yapılan 9 adet pist bulunmakta. Bunlardan en çok kullanılan 200-250 metre pistleri ve 500-650 metre pistleridir.

Uçuş yapmayı düşünenler genellikle ilk uçuş deneyimim olacak kısa pistlerden uçayım daha sonra uzun pistlerden uçarım diye düşünmektedir.

Fakat 200-250 metre pistlerinden uçuş ortalama 3 ila 5 dakika arasında sürüyor. Havada paraşütü kullandırmaya vakit kalmıyor, akrobasi için yükseklik yetmiyor fotoğraf çekimleri ise kısıtlı sürede yapılıyor. İşin sonucunda ne olup bittiğini anlayamadan biten bir uçuş deneyimi ve keşke zirve pistten uçsaydım düşüncesi kalıyor.

650 metre pistinden uçtuğunuzda ortalama 8-10 dakika uçuş süremiz oluyor. Dağların zirvelerine yakın olduğumuzdan yükselten hava akımlarını yakalama fırsatımız oluyor. Bu hava akımlarını yakaladığımız da 800-1000 metrelere kadar yükselebiliyor uçuş süresini 15-30 dakikalara kadar çıkarabiliyoruz.

İlk defa uçacak kişiler için 15 dakika gayet yeterli bir uçuş süresidir. Bu süreden daha fazlası çoğu insanda mide bulantısına sebep olur. Konuya dönecek olursak 650 metre pistinden uçtuğunuzda, panoramik bir manzara, daha fazla fotoğraf kaydı, paraşütü kullanma fırsatı ve akrobasi uçuşu deneyimleme imkanınız olacak

Bu arada uçuş süresi ile ilgili bazı kişilerin yalan yanlış bilgiler verdiğini duyuyoruz. Türlü yalanlarla insanların mağdur edildiğini görüyorum. Bu sayfada Uçmakderede yamaç paraşütü ile ilgili bütün detayları Şeffaf bir şekilde anlatıyorum. Lütfen yazdıklarımdan farklı bir bilgi veriliyor ise bizi arayın.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Geri Dön